Грудне годування. Основні правила і поради

Будь-яка жінка, яка стала чи тільки планує стати матір'ю, замислюється над питанням грудного вигодовування. Чи не боляче годувати грудьми? До якого віку потрібно годувати малюка? Чи необхідно використовувати прикорм? - всі ці природні питання хвилюють будь-яку маму.
 
Лептаден Аларсін для лактації
 
Для початку, запам'ятайте, що грудне молоко є ідеальною їжею для немовляти. Мамине молоко пристосоване до обміну речовин і безлічі особливостей організму малюка, а його склад дивно точно відповідають потребам дитини.
 
Грудне вигодовування завжди буде найкращим, найбільш безпечним і економним способом годування.
 
Переваги грудного вигодовування:
 
  • Знижує ризик кишкових інфекцій, респіраторно-вірусних захворювань, алергічних захворювань у дитини;
  • Дає переваги в нервово-психічному розвитку. Діти стають більш активними емоційно і фізично;
  • Згідно з дослідженнями, підвищує рівень IQ у дітей;
  • Знижує ризик ожиріння, атеросклерозу і захворювання діабетом в майбутньому;
  • Емоційне спілкування з дитиною і фізичний контакт зменшують ймовірність неврозів у матері;
  • При грудному вигодовуванні зменшується ймовірність виникнення онкологічних захворювань грудей у ​​матері;
  • У годуючої мами прискорюється інволюція розмірів матки після пологів і знижується ризик ендометритів.
 
Підготовка грудей до годування
 
Щоб годування приносило тільки радість і обходилося без неприємних наслідків, важливо правильно підготувати груди до годування.
 
Найкраще годувати малюка виходить тоді, коли сосок витягнуть. Якщо у вас сосок плоский або увігнутий, то використовуйте спеціальні накладки.
 
Дуже корисно ходити іноді вдома з відкритими грудьми. Щоб уникнути тріщин можна протирати шкіру навколо соска замороженим відваром трав, наприклад, відваром кори дуба.
 
Гарні також фізичні вправи, які поліпшать тонус грудей. Наприклад, «ножиці»: прямі руки потрібно схрещувати перед собою. Або «молитва»: натискати долонею на долоню, коли руки знаходяться перед грудьми.
 
Коли потрібно починати годувати грудьми?
 
Після народження і після того, як перерізали пуповину, малюка кладуть на живіт мами ближче до соска. Після цього акушерка або педіатр допомагає малюкові захопити сосок, і видавлює з грудей кілька крапель молозива.
 
Навіщо це потрібно? Оскільки дитина народжується абсолютно стерильним, важливо, щоб його шлунково-кишковий тракт заселила правильна мікрофлора. Тому бажано почати годувати грудьми як можна раніше.
 
Як часто потрібно годувати малюка?
 
Прикладати новонародженого до грудей потрібно стільки раз в день, скільки він цього захоче, тобто годувати на вимогу. Для малюка у віці від народження і до трьох місяців прикладання до грудей означає набагато більше, ніж просто їжу. Грудне вигодовування допомагає дитині відчувати себе комфортно і захищено.
 
Чи боляче годувати грудьми?
 
Якщо правильно прикладати малюка до грудей, то ніякого болю і дискомфорту мама відчувати не буде.
Через пару днів після пологів можуть з'явитися неприємні відчуття при годуванні, але нічого страшного в цьому немає. Просто груди звикає до того, що ви по кілька разів на день прикладаєте до неї малюка. Скоро це пройде, і годування буде приносити вам задоволення.
 
Хворобливість сосків може привести до боязні годувати грудьми і тоді лактація знизиться. Перед годуванням завжди намагайтеся розслабитися. Можна направити на груди струмінь теплої води, це буде стимулювати приплив молока.
 
Як правильно прикладати малюка до грудей?
 
Знання приходять до нас з досвідом. Це відноситься і до правильного прикладання малюка під час годування.
 
Ознаки правильного прикладання:
 
молочна залоза добре спорожняється, сосок не травмується (не народжуються тріщини і садна), Ви не відчуваєте болю при годуванні (біль може з'являтися тільки в перші хвилини годування і швидко проходить).
 
Ознаки неправильного прикладання:
 
травмується сосок (з'являються тріщини, садна, сосок запалений), годувати грудьми боляче, з'являються застої молока, переповнюється груди, малюк неспокійний, погано набирає вагу.
 
Рекомендації для успішного годування:


  1. Розслабтесь і прийміть зручне для годування положення. Якщо Ви не можете після пологів сидіти - годуєте лежачи. Слідкуйте за тим, щоб Ваш плечовий пояс не був напружений, так як це вплине на рефлекс виділення молока.
  2. Розташуйте дитину у грудей так, щоб він щільно притискався до вас. Ротик знаходився на одному рівні з соском мами (якщо це правило не дотримується - дитина тягне груди, що викликає дискомфорт у мами і впливає на якість годування). Тулуб і голова малюка повинні лежати в одній площині, а животик притискатися до живота мами. Не тисніть крихті на потилицю (йому може бути дискомфортно). Ви можете злегка підтримувати його спинку або сідниці.
  3. Коли ви подаєте малюкові груди - не обмежуйте пальцями область захоплення. Якщо є необхідність її притримувати, то робіть це всією долонею - 4 пальці знизу і 1 великий палець зверху.
  4. Рот дитини повинен бути максимально відкритий. У цей момент малюка потрібно притягнути до грудей (а не груди до нього), доторкнутися соском до верхньої губи і вкласти груди в ротик. Нижня губа малюка повинна розташуватися в нижній частині ареоли, якнайдалі від соска. Важливе правило правильного прикладання - знизу ареола захоплюється більше, ніж зверху.
 
При ссанні грудей язичок, повинен обов'язково покривати нижню ясна, інакше дитина буде травмувати сосок. Підборіддя має бути щільно притиснутий до грудей, носик може доторкатися до грудей, а може не торкатися, губки при годуванні вивернуті назовні, щічки не затягнуті.
 
Дитина повинна здійснювати глибокі ковтальні руху. Потрібно враховувати, що в період годування малюка молозивом глотки НЕ будуть частими.
 
Не впадайте у відчай, якщо у вас відразу не вийшло докласти малюка до грудей правильно.
 
Не опускайте руки, звертайтеся за допомогою до консультантів по грудному годуванню.
 
Як довго потрібно годувати малюка?

Тривалість годування залежить від того, наскільки ваш малюк голодний. Дитина може смоктати груди стільки, скільки вважатиме за потрібне.

Спочатку він буде смоктати інтенсивно, роблячи короткі паузи для ковтання. Потім малюк стане смоктати довше і більш розміреним. У процесі годування дитина може взяти паузу, перепочити, а потім почати їсти знову. В кінці годування дитина почне швидко смоктати і ковтати. Наситившись, малюк відсторониться від грудей. Чи не відривайте дитину від грудей, адже він сам знає, коли слід це зробити. Пам'ятайте, що саме жирне і калорійне молоко прибуває останнім і малюк знає про це.
 
 
Що можна їсти і пити під час годування?
 
Годування груддю не вимагає від мами дотримання строгої дієти. Харчування має бути максимально наближене до раціону людини, яка веде здоровий спосіб життя. Сувора дієта, навпаки, може зашкодити здоров'ю мами, що годує. Є лише кілька продуктів, споживання яких викликають у малюків кольки і здуття живота: капуста, брокколі, цибуля, цвітна капуста, квасоля, горох, кава.
 
Пробуйте все, що ви любите, в невеликих кількостях і спостерігайте за поведінкою дитини. Постарайтеся вводити такі продукти в ваш раціон поступово і по черзі, щоб було легше виявити невідповідний продукт.

Годувальниці досить споживати звичайну кількість води - стандартні вісім склянок (які необхідні всім здоровим людям). Парадоксально, але занадто велика кількість рідини може, навпаки, знизити кількість виробленого молока.
 
Пам'ятайте: вживання спиртних напоїв в період годування грудьми неприпустимо, оскільки негативно впливає на якість молока, а також на здоров'я і розвиток дитини.
 
Скільки повинен тривати період годування грудьми?
 
Щоб отримати оптимальний розвиток, здоров'я і зростання, малюкові необхідно харчуватися грудним молоком мінімум 6 місяців. У цей період дитині не потрібно нічого, крім маминого молока. Після шести місяців, малюку можна давати додаткову їжу, продовжуючи в цей час вигодовування грудьми до дворічного віку або більше.
 
Що робити, якщо молоко стало пропадати?
 
  • Прикладайте дитину так часто, як він просить, навіть якщо молока мало;
  • Ще до пологів переконуйте себе, що у вас буде молоко, ви будете годувати свою дитину молоком. Психологічний фактор має вирішальне значення;
  • Робіть масаж грудей. Для цього зверху вниз натискаючими круговими рухами наведіть пальці до соска, потім, притримуючи сосок між вказівним і великим пальцем, трохи витягніть його. Обережно потрясіть грудей, нахиляючись вперед, щоб допомогти молоку спуститися вниз;
  • Дуже добре при прийомі душа робити водний масаж розсіяним струменем;
  • І обов'язково майте в своїй аптечці незамінний, абсолютно натуральний препарат ЛЕПТАДЕН, який завжди виручить Вас!

Связанные статьи