Морінга Олійна (Moringa Oleifera)

Дія

 

Рослина містить антибактеріальні речовини - спірохін і птерігоспермін, які надають ефективну дію на Грам-позитивні і Грам-негативні бактерії. У листі містяться нитрил-глікозиди, ніазірін, ніазірінін і глікозиди гірчичного масла. Глікозиди гірчичного масла надають гіпотензивну і спазмолітичну дію, що підтвердило доцільність призначення листя рослини при функціональних розладах шлунково-кишкового тракту. Коріння має антибактеріальні і антивірусні властивості завдяки наявності в них спірохіна, птерігосперміна і бензил ізотіоціанати.

 

Застосування

 

Страви з листя вживаються при грипі та простудних захворюваннях. Кора кореня - антивірусний і протизапальний засіб, анальгетик. Кора - антифунгіцидний і антибактерицидний засіб. Кора стовбура - гіпоглікемічний засіб. Настоянка насіння призначається як протизапальний, спазмолітичний і сечогінний засіб при венеричних захворюваннях. При комплексному лікуванні Аюрведична Фармакопея Індії описує лікувальний вплив висушеної кори кореня в випадках розрастаня щитовидної залози, глюкозурії, порушення жирового балансу (також використовуються висушене насіння). Листя, насіння, кора стовбура і кора кореня призначаються при абсцесах внутрішніх органів, геморої і свищах анального каналу.

 

Всі частини дерева використовуються як засіб для стимуляції кровообігу і серцевої діяльності. Стручки - жарознижуючий і протиглисний засіб; обсмажені стручки призначають діабетикам. Суцвіття - жовчогінний, стимулюючий і сечогінний засіб. Сік з кореня рослини - кардіотонічний і протиепілептичний засіб. Призначається при нервовому виснаженні, астмі, збільшенні печінки і селезінки, безсимптомних запаленнях, а також як сечогінний засіб при калькулярних ураженнях. Відвар призначається у формі полоскання при втраті голосу і болях в горлі. Коріння і плоди надають антипаралітічний вплив. Сік листя призначається при гикавці (у великих дозах служить блювотним засобом).