Марена серцелиста (Rubia cardifolia)

Марена серцелиста (Rubia cardifolia)

Дія

 

Коріння і висушений стовбур - засіб для очищення крові, в'яжучий, сечогінний засіб, засіб, що стимулює менструацію, засіб, що сприяє виділенням, протидизентерійний, антисептичний, зміцнюючий засіб.

 

Застосування

 

Аюрведична Фармакопея Індії рекомендує використовувати висушений стовбур при лікуванні захворювань крові, шкіри і сечостатевих розладів, дизентерії; варикозного розширення вен навколо заднього проходу, виразок, запалень, шкірних захворювань і ревматизмі. (Коріння, листя і насіння М. серцелистої і М. фарбувальної і споріднених їм видів використовуються при аменореї, захворюваннях печінки, болях в жовчному міхурі і селезінці.) (Мутагенні і канцерогенні аспекти ліків на даний момент вивчаються.) Повідомляється, що після перорального прийому відвару кореня, сеча і кістки пацієнта демонструють червоне забарвлення.

 

Коріння багате на антрахінони і їх глікозиди (близько 20), до найважливіших із них відносяться пурпурин (тригідрокси антрахинона), мунжістін (ксантопурпурін -2-карбонової кислоти), крім того ксантопурпурін, псевдопурпурін (пурпурин-3-карбонової кислоти), вільний алізарин , а також його глюкозид. З усього рослини отримують п'ятіядерні тритерпенові кислоти - рубай-кумарини і рубай-фолієвої кислоти. З кореня були виділені протипухлинні циклічні гексапептіди (в той час як люцідін сприяли утворенню злоякісних пухлин). Екстракти кореня М. Сиккимській, відома назва як Naaga-Марена (поширена в Непалі на схід від Ассама, Нагаленда і Манипура), дуже схожі властивості на екстракти М. серцелистої.