Якірці сланкі (Tribulus Terrestris)

Якірці сланкі (Tribulus Terrestris)

Дія

 

Плоди призначаються як сечогінний, заспокійливий, протизапальний, анаболічний, спазмолітичний, гіпотензивний і гіпоглікемічний засіб, а також як м'язовий релаксант при розладах сечовипускання, калькульозних ураженнях, сечокам'яної хвороби, при мочесолевому діатезі, захворюваннях нирок, свербінні заднього проходу, а також як тонізуючий засіб при сексуальній дісбуліі.

 

Застосування

 

Препарат призначається при комплексному лікуванні кашлю і астми. Листя рослини мають сечогінну і кровоспинну властивості. Коріння стимулюють травлення, призначаються як сечогінний засіб. Крім перерахованих вище властивостей коріння і плоди рослини призначаються як кардіотонічного засобу (Аюрведична Фармакопея Індії). Рослина містить сапоніни, з яких за допомогою гідролізу отримують сапогенін - діосгенін, гітогенін, хлорогенін, рускогенін, 25-D-спіроста-3, 5-дієн серед інших. Флавоноїди - рутин, кверцетин, кемпферол, кемпферол-3-глюкозид і -рутінозід, трібулозід виділені з листя і плодів.

 

Насіння рослини містять карболен алкалоїди - харман і храмин. У рослині також зазначено зміст хармола. Повідомляється, що сапонін надає позитивний ефект в курсі лікування стенокардії у пацієнтів з ішемічною хворобою серця (досліджено 406 випадків). (NaturalMedicinesComprehensiveDatabase2007.)

 

У декількох експериментальних дослідженнях було підтверджено сечогінну дію (ефективніше ніж дія фуроцеміда); проеректільний і збудливий ефект; а також гіпоглікемічну дію препарату (PubMed, Medlineabstracts, 2003.)